نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها روز سه شنبه با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران، علی یزدانی نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، علی امانت رئیس مرکز اصناف و امور بازرگان و روسای اتاق های اصناف سراسر کشور در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد. راشدی همچنین از هیات رییسه اتاق اصناف خواست تا پیگیر انتقال سرور سامانه اصناف ایرانیان به اتاق ایران باشند.

برگزاری نمایشگاه

 

برای برگزاری نمایشگاه ها فقط باید از طریق اتاق اصناف صورت بگیرد نه دستگاه های متخلف

به گزارش سایت خبری نمایشگاهی ۳ راه شست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها روز سه شنبه با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران، علی یزدانی نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، علی امانت رئیس مرکز اصناف و امور بازرگان و روسای اتاق های اصناف سراسر کشور در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد.

به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ، رئیس اتاق اصناف ایران مرکز استان لرستان در این نشست در خصوص تاسیس مرکز داوری اصناف گفت: استفاده از  ابزارها و سامانه های اینترنتی امروز مرسوم شده اما مساله اینجاست که آیا تمام افراد صنفی اعتماد به ابزارها و اپلیکیشن ها دارند که بخواهند امورشان را به اپلیکشن ها بسپارند؛ لذا این مساله باید از طریق آموزش مورد توجه قرار بگیرد.

آقای آرش راشدی ادامه داد : برای مرکز داوری اصناف اگر بندی ذکر شود که حضور دو طرف به عنوان داور برای حل و فصل قرارداد برای مراجع قضایی لازم الاجرا باشد  و در صورت تفاهم  هر دو طرف به داوری ارجاع دهند که خوشبختانه استقبال خوبی هم در استان لرستان صورت گرفته است.

ایشان افزود : اگر در ابتدا و در فاز اول در مراکز استانها دفتر داوری در مراکز اتاق های اصناف تشکیل شود و داورها را  مشخص کنیم، بهتر است. راشدی همچنین از هیات رییسه اتاق اصناف خواست تا پیگیر انتقال سرور سامانه اصناف ایرانیان به اتاق ایران باشند.

 

برای اصلاح مالیات بر ارزش افزود گام های خوبی برداشته شده

عبدالحسین کولجی رئیس اتاق اصناف قزوین در این نشست از برداشته شدن گام های رو به جلو در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد .

آقای عبدالحسین کولجی گفت : قدم های بسیار خوبی برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده برداشته شده ضمن اینکه نگاه حاکمیتی به مصرف کننده است. تا به امروز ۲۶ مورد از بندهای این قانون رسیدگی شده و بعد از اینکه از کار گروها خروجی پیدا کرد، در صحن و کمیسیون ها بررسی خواهد شد.

ایشان افزود: مساله امنیت اصناف بسیار مهم است و باید آن را مد نظر قرار دهیم. مواردی در بحث مالیات بر ارزش افزوده طلا مطرح شده و هنوز هم نقطه اختلاف نظراتی داریم که امیدواریم بتوانیم موارد را به پیش ببریم و خدشه های وارد شده به مالیات بر ارزش افزوده را حل کنیم.

مالیات بر ارزش افزوده از حلقه آخر دریافت شود

به گفته مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران در این نشست خاطر نشان کرد : امروز خوشبختانه گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات اصناف وجود دارد و در بحث طلا در کیمسیون اصلی سعی کردیم که درصد آن را به صفر برسانیم تا بتوانیم رقابت پذیری داشته باشیم و هنوز این بحث نهایی نشده اما بحث صندوق های مکانیزه در شهریور ماه به اتمام رسید و بعد از بودجه بررسی خواهد شد.

مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران محمدرضا جعفریان اضافه کرد : نزدیک به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد صنفی در سراسر کشور داریم و معتقد هستیم که مالیات بر ارزش افزوده باید از حلقه آخر گرفته شود و به دنبال امور قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال هستیم که حداقل با چند ماده بررسی صورت بگیرد.

 

حتمأ باید تمامی نمایشگاه ها که برگزار میشود دارای مجوز از سوی اتاق اصناف باشند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان رضوی آقای محمود اسدی نیز در این نشست اظهار داشت : اقدامات صورت گرفته در بحث مرکز داوری اصناف بسیار خوب و مثمرثمر خواهد بود. در این راستا نیاز به برگزاری کارگاه های آموزشی داریم . همچنین نیاز به حضور داوری فیزیکی نیز در جلسات مرکز داوری اصناف احساس می شود.

 

نمایشگاه های غیر قانونی که برگزار میشود جلو گیری خواهد شد

محمود بنا نژاد رئیس اتاق اصناف مشهد نیز گفت: برگزاری نمایشگاه با توجه به وضعیت رکود بازار برای اصناف توجیه منطقی ندارد و حداقل باید در زمانی که پیک کاری اصناف نیست و با اختیارات اتاق اصناف و بازرسی برگزار شود  و در مشهد سعی کرده ایم فروش فوق العاده را در اویل اسفند ماه دایر کنیم.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه باید تحت نظارت کامل اتاق های اصناف و بازرسی اصناف برگزار شود تا مشکلات عدیده ای که مانند نمایشگاه های فاقد مجوز و غیر قانونی برطرف شود . اگر همین نمایشگاه های بهاره و پاییزه با کنترل اصناف باشد، جایگاه اتاق اصناف حفظ خواهد شد و جلوی برگزاری نمایشگاه های غیرقانونی گرفته می شود.

ایشان افزود: ما صرفا به دنبال بازار نیستم بلکه تنظیم بازار و نقش داشتن در اقتصاد کشور برایمان مهم است. برای حل مشکلات فعلی اصناف با نمایندگان در مجمع استانی نمایندگان خراسان رضوی جلسه داشته ایم و امیدواریم که همکاری لازم را با اصناف داشته باشند.

 

کوچک تر شدن روز به روز اصناف

حواسیان رئیس اتاق اصناف ایلام گفت : برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا به نوعی منبع درآمد برای مجریان برگزاری این نمایشگاه ها شده و باید مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌ها به اصناف سپرده شود.

وی خاطر نشان کرد : در بحث واگذاری بازرسی به اتاق های اصناف، اتاق ها اکنون برای پرداخت حقوق بازرسان با مشکل مواجه شده اند. در طول سال نمایشگاه هایی که برگزار می شود با لابی گری برخی دستگاه ها صورت می گیرد که این مساله به معضل بزرگی برای اصناف تبدیل شده است.  این کار اصناف را روز به روز کوچکتر می کند و از اختیاراتشان کاسته می شود .

ایشان همچنین گفت : در طی سال‌های گذشته وعد های زیادی به اصناف داده شده که هیچ کدام عملیاتی نشده است و اصناف از این بابت دلگیر هستند.

 

تعداد دست فروشان و وانت بار ها روز بروز رو به افزایش است

آقای شاهپور رضایی افشار رئیس اتاق اصناف اردبیل نیز در این نشست اضافه کرد : متاسفانه هر روز بر تعداد دستفروشان و وانت بارها افزوده می شود. همچنین دیگر سازمان ها و ارگان ها بدون هماهنگی با اتاق اصناف به صورت خودسرانه نمایشگاه برگزار می کنند و جوابی هم به اصناف نمی دهند که این مساله به معضلی بزرگ در استانها تبدیل شده است.

 

برخی از مقام های استانی آیین نامه برگزاری نمایشگاه را رعایت نمی کنند

رئیس اتاق اصناف یزد آقای جمشید زند گفت : برخی مقام های استانی چشم خود را بر رعایت آیین نامه مربوط به برگزاری نمایشگاه توسط برخی نهادها و دستگاه ها در شهرستان ها بسته اند و وظیفه نظارتی خود را فراموش کرده اند که لازم است برای آن تدبیری اندیشیده شود.

ایشان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه توسط دستگاه های مختلف به معضلی برای بخش صنفی تبدیل شده است، از ایجاد بی رویه فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان ها انتقاد کرد و اضافه کرد : در این راستا اتحادیه مربوطه به صورت خودمختارانه عمل می کند به طوری که در آیین نامه آمده که متراژ فروشگاه‌ها ۲۰۰ مترمربع باشد اما مشخص نیست چرا به فروشگاه های ۱۰۰ متری و ۵۰ متری هم مجوز ایجاد فروشگاه زنجیره ای داده می شود. این درحالی است که اگر یک واحد صنفی تخطی کند با او برخورد صورت می گیرد اما چه می شود که چشم ها بر این تخطی ها بسته شده است.

 

باید مالیات بر ارزش افزوده طلا فروشان از اجرت کسر شود نه بر حسب اصل طلا

آقای باغستانی رئیس اتاق اصناف یزد نیز در این نشست خاطر نشان کرد : طلا فروشان خواستار این هستند که اصل طلا از سوی سازمان امور مالیاتی، سرمایه محسوب شود و مالیات بر ارزش افزوده را از اجرت اخذ کنند.

باغستانی تصریح کرد : به دلیل اخذ مضاعف مالیات بر ارزش افزوده  ، طلافروشان زیادی واحدهای خود را تعطیل کرده اند.

رئیس اتاق اصناف کرمان یوسف جعفری نیز اضافه کرد :  اینکه گفته شده بحث تراکنش های بانکی حل شده است اما هنوز در کرمان حل نشده است.

 

کانال تلگرامی ۳ راه

کانال تلگرامی ۳ راه

تقویم نمایشگاهی بهمن ماه

تاریخ برگزاریعنوان نمایشگاهمحل نمابشگاهنام شرکت برگزار کنندهراه های ارتباط
۲ تا ۷ بهمنخانه ایرانیتهران / مصلیمهر کوثر۰۲۱۸۸۳۱۷۰۰۱-۵
۰۹۳۷۳۸۳۴۲۴۳
۳ تا ۷ بهمندکوراسیون / لوستر / ملزومات آشپزخانهگیلان / رشتآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۳ تا ۶ بهمنلوازم خانگی و خانه مدرناستان البرز/ کرجتانا۰۲۶۳۲۵۴۸۹۹۰
۰۹۱۲۰۰۴۵۹۰۵-۶
۹ تا ۱۳ بهمنجشواره ازدواج آسمانیکردستان / سنندجپیام رو سنندج۰۸۷۳۳۲۸۸۷۳۹
۰۹۱۸۳۷۱۰۸۶۹
۰۹۱۸۳۷۳۵۶۰۷
۹ تا ۱۳ بهمنپنجمین نمایشگاه مبل و لوسترآذربایجان شرقی / تبریزآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۹ تا ۱۳ بهمننهمین نمایشگاه لوازم خانگیسیستان و بلوچستان / زاهدانسایه نمای پارسیان۰۹۳۵۳۳۳۷۳۰۰
۰۹۱۳۱۰۰۵۸۵۴
۱۳ تا ۱۶ بهمنچینی بلور کریستال و صنایع وابستهتهران / سئولفرهنگ مهرپاد۰۲۱۸۶۰۲۲۶۳۴
۰۹۱۹۴۵۴۶۰۴۶
۱۶ الی ۲۰ بهمن۳ نمایشگاه لوستر تزینات منزل فرش ماشینیخوزستان / اهوازشرکت نمایشگاه داران نو اندیش اهواز۰۶۱۳۳۳۷۴۴۱۲
۰۹۱۲۸۹۵۸۵۹۴
۱۶ تا ۲۰ بهمنیازدهمین نمایشگاه لوازم خانگیقزوین / قزوینآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۱۶ تا ۲۰ بهمنهشتمین نمایشگاه خانه مدرنزنجان / زنجانآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۱۸ تا ۲۲ بهمنشانزدهمین لوازم خانگییزد / یزددانیال پارس۰۳۵۳۶۲۷۲۰۲۰-۳
۰۹۱۳۱۵۴۰۶۹۲
۲۳ تا ۲۷ بهمنهفتمین نمایشگاه جهیزیه و ملزومات عروساردبیل / اردبیلآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۲۴ تا ۲۸ بهمنلوازم خانگی و ازدواج آسمانیبوشهر / بوشهرگام اول۰۹۱۲۲۷۶۶۹۳۳
۰۹۱۲۳۵۸۸۵۶۳
۳۰ بهمن تا ۴ اسفنددومین نمایشگاه لوازم و کالای خانه و خانوادهآذربایجان شرقی / تبریزشرکت ماهکوه۰۲۱۸۸۵۳۴۹۳۹
۰۹۳۶۳۷۷۰۶۲۸
۳۰ بهمن تا ۴ اسفندپنجمین نمایشگاه فرش ماشینی و سومین نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه و لوستراستان زنجان / زنجانآرتا نمانگر۰۴۵۳۳۲۴۸۰۵۱
۰۹۱۲۴۷۵۷۵۰۴
۷ تا ۱۱ اسفندنمایشگاه جهیزیه عروس لوازم خانگی فرش و لوسترسمنان / سمنانمجریان شایسته آرتا۰۹۱۲۳۱۶۶۴۹۰
۰۹۳۸۷۵۸۲۱۲۶
تاریخ برگزاریعنوان نمایشگاهمحل نمایشگاهنام شرکت برگزار کنندهراه های ارتباط

ادامه دارد ....

۱۰ تا ۱۴ اسفندنمایشگاه تزئینات منزل و دکوراسیوناستان اصفهان / اصفهانسروش۰۹۱۳۱۰۰۵۸۵۴
۰۹۳۵۳۳۳۷۳۰۰
۱۶ تا ۲۰ بهمننمایشگاه تخصصی مبلمان منزل و اداری و لوستراستان آذر غ / میان دوآبسایت نمایشگاهی۰۴۴۳۱۸۴
۰۴۴۴۵۳۵۹۴۰۰
۰۹۹۰۷۲۱۳۱۰
۹ تا ۱۳ بهمنمبلمان و جهیزیه عروسخراسان رضوی / نیشابور۱۵ کیلومتری شهر فیروزه۰۹۱۵۷۶۲۰۶۴۳
۰۹۳۸۸۰۹۹۹۶۷
۲۵ تا ۲۹ بهمننمایشگاه لیزینگ و فروش اقساطی کالاخراسان رضوی / مشهدآروین تجارت۰۹۱۵۳۰۰۹۱۴۸
۷ تا ۱۱ اسفندنمایشگاه لوازم خانگیاصفهان / اصفهانچیستا۰۲۱۲۲۹۲۴۵۲۶
۰۹۳۵۲۰۵۴۰۴۰
۲۵ تا ۲۹ بهمنلوازم خانگیاستان کرمان کرمان.......................۰۲۱۲۶۳۲۵۲۶۸
۰۹۱۲۳۳۵۴۲۲۵
۲۵ تا ۲۹ بهمنتخصصی لوازم خانگی و صوتی تصویریشهر کردنماگران پرشین۰۹۱۳۱۰۵۵۹۹۳
۱۱ تا ۱۵ بهمننمایشگاه دکوراسیون داخلیتهران / بوستان گفتگومهر کوثر - سروش پاسارگاد شرق۰۹۳۸۹۶۳۱۸۱۳
۴ تا ۸ اسفندلوازم خانگی و جهیزیهبیرجندآقای دلیر۰۹۱۵۸۹۵۸۶۷۵
۷ تا ۱۱ اسفندلوازم خانگی و جهیزیهقمکاسپین تجارت۰۲۱۴۴۲۹۱۱۱۳-۱۴
۸ اسفند تا ۲۸ اسفند (۳ دوره)نمایشگاه بهارهمصلی تهرانمهر کوثر۰۲۱۸۸۳۱۷۰۰۱-۵
۲۳ تا ۲۷ بهمننمایشگاه مبلمانارومیهخود سایت ارومیه۰۹۱۴۱۴۸۵۱۸۸
۱۶ تا ۲۰ بهمنلوازم خانگی و جهیزیهاستان گلستان /گنبد کاووسدلیر۰۹۱۵۳۶۳۲۵۸۵
۱۱ تا ۱۵ بهمنمبلمان و دکوراسیوناستان فارس / شیرازمتین کار زایند رودwww.shiraz.ir
۲۲ تا ۲۷ بهمنفرش دست بافتاستان فارس / شیرازشرکت تبلیغات و آگهی توسعهwww.shiraz.ir
۳۰ تا ۴ اسفندفرش، لوستر، لوازم آشپزخانهاستان آذر غربی/ مراغهمجریان شایسته آرتا۰۹۱۲۳۱۶۶۴۹۰
۰۹۳۸۷۵۸۲۱۲۶
۷ تا ۱۱ اسفند۲ مین جشواره جهیزیه ملزومات منزل و لوازم خانگیکرج پارک چمرانعلی رضا بلوکی۰۲۶۳۲۵۴۳۱۷۶
۰۹۳۵۳۳۰۳۶۶۲۳
۹ تا ۱۳ اسفندنمایشگاه سوغات هدایا و صنایع دستیاردبیلفروغ توسعه فردا۰۴۵۳۳۲۵۹۵۲۴
۰۹۱۴۱۵۲۶۳۳۳۵
۹ تا ۱۳ اسفندنمایشگاه تخصصی پوشاک و مدو و لباساردبیلفروغ توسعه فردا۰۴۵۳۳۲۵۹۵۲۴
۰۹۱۴۱۵۲۶۳۳۳۵
۲۱ تا ۲۹ اسفندنمایشگاه پوشاک، کیف، کفش+خشکه بار و شیرینیمنطقه آزاد بندر انزلیآقای حاتمی۰۹۱۲۵۰۱۳۲۷۷

 

#

اشتراک این خبر در :